Z Łukęcina spacerem do Dziwnówka

Rok w rok tłumy wczasowiczów zjeżdżają się nad Bałtyk, aby wypoczywać na swojskich plażach. Na ich przyjęcie przygotowały się solidnie wsie, które dawniej żyły głównie z połowu ryb, natomiast dzisiaj przerzuciły się w dużej mierze na turystykę. Jednym z takich kurortów został Łukęcin, który przyciąga gości swoją szeroką, piaszczystą plażą i zacisznie położoną bazą noclegową. Podobną wioskę stanowi także pobliski Dziwnówek, do którego warto się wybrać podczas pobytu nad morzem.

Aby dojść z Łukęcina do Dziwnówka trzeba przespacerować się kawałek piękną plażą, którą pokrywa żółty, delikatny piaseczek. Nieopodal wioski na plaży trafi się na paru wczasowiczów, ale już kawałek poza osadą wybrzeże staje się zupełnie puste i odludne. Zbliżając się do Dziwnówka, dojdzie się do szczególnie atrakcyjnego kąpieliska, uważanego za jedno z najbardziej luksusowych w kraju. Na tutejszych dmuchanych zjeżdżalniach uwielbiają szaleć dzieciaki, które wraz z rodzicami wypoczywają w okolicy. Z kolei wędrując nieco dalej od plaży, po jednym z tutejszych szlaków turystycznych, przemierza się gęste, sosnowe lasy i niezwykłe wydmy, na których rosną cenne, nadmorskie rośliny zielne. Warto odetchnąć głęboko tutejszym powietrzem, czystym i wysyconymi solą oraz pachnącym olejkami eterycznymi z iglaków. Taki spacer to spora frajda sama w sobie, gdyż pozwala odprężyć się i przyjrzeć z bliska ciekawej przyrodzie nadbałtyckiej.

Latem w Dziwnówku, odległym zaledwie kilka kilometrów od Łukęcina, na dzieciaki czeka niezwykła atrakcja, czyli prawdziwe wesołe miasteczko, w którym działają karuzele łańcuchowe, jak i te z figurkami zwierząt, autodrom, twister oraz kołyszący się statek, który symuluje żeglugę podczas sztormu. W tutejszym lunaparku najmłodsi mogą również przejechać się wesołą ciuchcią oraz wczuć się w klimat Dzikiego Zachodu, próbując ujeżdżać byka na rodeo. Letnikom, którzy spędzają tu wakacyjne noclegi Łukęcin proponuje wypoczynek na jednej z najpiękniejszych nadbałtyckich plaż. Wędrując wzdłuż niej piaszczystym wybrzeżem wzdłuż pasma lasów i wydm, w końcu dochodzi się do Dziwnówka, w którym latem funkcjonuje wesołe miasteczko pełne atrakcji dla dzieci. Podczas pobytu w tym sympatycznym kurorcie warto przejść się wzdłuż nadbrzeża, aby zwiedzić również sąsiednie wioski i miasteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *