Wspomnienia z Sejn

Jesteśmy miłośnikami niesamowitych klimatów, jakie potrafią stworzyć urokliwe, niewielkie, historyczne miasteczka. Ich czar wabi nas co rusz do innego miejsca z roku na rok i nigdy nie mogliśmy narzekać na nudę, bądź co gorsza – nieudany odpoczynek. Wręcz przeciwnie. Dbamy o to, byśmy czuli się bezpiecznie, upewniamy się co do miejsc, w których będziemy nocować i sprawdzamy wszelkie możliwe informacje i opinie na temat miejscowości, która nas interesuje. Właśnie na takiej podstawie zadecydowaliśmy, że w tym roku wybierzemy za swój cel coś, co będzie nieco kameralne, ale będzie też kojarzyło się z pewną różnorodnością. I tak nasz wybór padł na Sejny. Już z komentarzy użytkowników wynikało, że Sejny są czymś, co naprawdę warto zobaczyć, były bardzo wysoko w rankingach miejscowości mniej znanych, ale za to nawet bardziej lubianych.

To, co zauroczy Cię z miejsca w tych okolicach, to przede wszystkim samo miasteczko – kolorowe, o pomalowanych różnymi barwami kamieniczkach i domkach nie tylko w jego malutkim centrum. Sejny to miasteczko, które nie posiada więcej, niż około 5000 mieszkańców. Niemniej, pomimo tak małej ich liczebności, jest przystosowane do przyjęcia dużej ilości turystów. Baza noclegowa [kliknij -> Meteor] jest wspaniałe wyposażona i znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. My na przykład znaleźliśmy satysfakcjonującą  cenę, bardzo dobrą jakość i musimy przyznać, że był to doskonały stosunek jakości do ceny.

Warto zauważyć, że Sejny są nietypowym, multikulturowym miasteczkiem. Na co dzień mieszkają tutaj i dogadują się zarówno Polacy, jak i Litwini. Na szczęście, współpraca między tymi dwoma narodami jest świetna i widać, że obie kultury dbają o wspólne dobro i świetny rozwój swojego miasta, co się bardzo chwali. Historycznie od dawna Sejny były powiązane z tymi oboma narodami, więc tym bardziej cieszy, że obie z tych kultur faktycznie ze sobą współpracują. Jeżeli szukasz czegoś odpowiedniego, co pozwoli Ci uatrakcyjnić Twój czas – powinieneś, tak jak my, rozważyć Sejny. My z tego miejsca wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *