Wakacje w Przemyślu

Przemyśl jest ciekawym miastem zlokalizowanym w województwie podkarpackim. Położony jest nad Sanem, na obu jego brzegach. Miasto posiada bogatą historię w tle. Zaskoczy nas mnóstwem zabytków oraz bogactwem atrakcji turystycznych. Przemyśl jest także ważnym ośrodkiem kultury. Nasze wakacje w tym fascynującym miejscu z pewnością wzbogacą liczne wydarzenia kulturalne oraz rozrywkowe. Warto poznać Przemyśl już dzisiaj. Polska posiada wiele cennych i zabytkowych miast. Często szukamy atrakcji bardzo daleko, a prawdziwy skarb leży tuż obok. Przemyśl [https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemyśl] jest jednym z polskich miast, które trzeba odwiedzić. W czasach I Rzeczypospolitej był on nawet miastem królewskim. Dzieje Przemyśla sięgają jednak dużo wcześniej. Istniał on bowiem już X wieku i stanowi jeden z najstarszych ośrodków w Polsce. Na przestrzeni wieku przewinęło się tutaj wiele kultur, co ma niewątpliwie odzwierciedlenie w tutejszych zabytkach i architekturze.

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Wybór jest spory, gdyż miasto posiada największą liczbę zabytków w całym Podkarpaciu. W skali kraju również plasuje się wysoko. Z pewnością warto odwiedzić Zamek Kazimierzowski. Wzniesiona na wzgórzu, renesansowa budowla powstała w XIV wieku, za panowania Kazimierza Wielkiego. Zamek został zaprojektowany w stylu gotyckim, jednak z tego okresu zachowano jedynie bramę z charakterystycznym ostrym łukiem w wykończeniu. Niemniej jednak budowla położona na Zamkowym Wzgórzu robi duże wrażenie. Współcześnie w uroczym zamku mieści się Przemyskie Centrum Kultury i Sztuki. Pięknym rezydencjami są niewątpliwie Pałac Lubomirskich oraz dworek Stanisława Orzechowskiego. Uwagę zwracają także Pałac Biskupów Greckokatolickich oraz Pałac Biskupów Rzymskokatolickich.

Koniecznie trzeba zobaczyć także bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela w Przemyślu. Największa świątynia w mieście, czyli archikatedra przemyska, jest niewątpliwie pięknym budynkiem. To co najcenniejsze kryje się jednak w podziemiach. Tam właśnie znajdziemy pozostałości rotundy św. Mikołaja.

Jakie noclegi Przemyśl może nam zaproponować []? Znajdziemy tutaj wiele hoteli, pensjonaty oraz pokoje gościnne. Baza noclegowa jest szeroka i dobrze zorganizowana. Z pewnością wybierzemy odpowiednie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *