Toruń – pomysł na wycieczkę

Spośród długiej listy pięknych polskich miast, jedno zasługuje na wyjątkową uwagę. Jest to Toruń. Stare, zabytkowe miasto, położone nad samą Wisłą. Jego niezwykła historia sięga czasów krzyżackich. Kiedyś było słynnym punktem handlowym. W wiślanym porcie przyjmowane były statki morskie i kwitła wymiana towarowa.

Każdy kto zdecyduje się na spędzenie chociaż kilku dni właśnie tutaj, zwiedzanie powinien rozpocząć od ratusza. Obecnie mieści się w nim muzeum sztuki średniowiecznej. Spacerując Starówką warto wstąpić do cukierni i spróbować słynnych toruńskich pierników. Nigdzie nie smakują tak jak tutaj. Może sekret ich wypiekania tkwi w miejscu, w którym powstają. Dobrym pomysłem jest przechadzka po bulwarze wiślanym. Jest to najsłynniejsze miejsce spacerów zarówno latem jak i zimą. Wszystkie kamienice są unikatowe i to zarówno w skali krajowej jak i europejskiej. Czerwone dachy już z daleka dodają temu miastu rangi zabytku.

Ciekawostką jest Krzywa Wieża. To baszta obronna, która pod wpływem ciężaru, stojąc na gliniastym podłożu zapadła się i dzisiaj jej odchylenie od pionu wynosi prawie półtora metra. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce i często fotografowany obiekt. Pobyt i nocleg w starym mieście to gwarancja dobrego wypoczynku i świetnej zabawy dla całej rodziny. Miasto zadbało aby każdy, od najmłodszego po dorosłych znalazł tu coś dla siebie. Połączenie historii z nowoczesnością widać na każdym kroku. Magii temu miejscu dodają zarówno zabytki jak i interaktywne projekcje i rozrywki na miarę wielkiego miasta.

W planetarium możemy zobaczyć niezwykły spektakl, na nocnym, sztucznym niebie. Ogrom gwiazd, którego na pewno nie zobaczymy przy ulicznych lampach robi wrażenie. Toruń to miasto Kopernika, to tutaj się urodził i pracował. Planetarium to takie połączenie nowoczesnego przekazu z wiedzą jaką mamy od naszego astronoma. Toruńskie legendy przetrwały przez wieki i nadal możemy je poznawać, na przykład w Domu Legend. Miejscu niezwykłym bo położonym pod ziemią toruńskiego rynku. Czy dorosły, czy też dziecko, każdy daje się porwać do tej magicznej krainy, pełnej historii i tradycji. Tutaj wszystko jest inne. Z każdej strony miasta można zobaczyć coś nowego, ciekawego, coś o czym nie zapomnimy i będziemy wracać chociaż myślami do tego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *