Sianożęty i poprawa zdrowia

Jeszcze kilka lat temu w rozmowach dało się słyszeć, że jeżeli jechać nad Bałtyk to tylko w wakacje. Owszem, latem łatwiej jest o kąpiel na strzeżonej plaży i piękną złocistą opaleniznę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę także liczne tłumy turystów, które okupują piaszczyste połacie terenu już od wczesnych porannych godzin. Jesienią jest o wiele łatwiej zarówno o relaks na plaży o dowolnej godzinie, jak i spokojne wsłuchanie się w szum morza. Pobyt nad Bałtykiem w trakcie sezonu bywa czynem heroicznym. Liczni turyści wynajmują noclegi w Sianożętach nie zastanawiając się nad tym czy aby plaże nie będą przepełnione rozkrzyczanymi dzieciakami. Jesienią tego problemu nie ma. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że letni pobyt na plaży bywa przyjemniejszy, jednak Bałtyk nawet w październiku stanowi urokliwą atrakcję i idealne miejsce do spacerów. Jesienna baza noclegowa w Sianożętach jest na tyle dobrze rozwinięta, że można wynająć tu pokój zarówno o niższym standardzie, ale także o wyższym.

A dlaczego warto tu przyjechać jesienią? Chociażby dla pobliskiej pijalni wód w Kołobrzegu. Właśnie w tym okresie wiele ludzi przyjeżdża do nadmorskiego kurortu w celu podreperowania swoich sił witalnych i psychicznych, korzystając ze specyficznego mikroklimatu oraz wód solankowych. Miejscowi wykorzystują solankę do robienia domowych przetworów, ale każdy twierdzi, iż picie rozcieńczonej wody nasyconej licznymi mikroelementami poprawia samopoczucie. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest to, że wielu turystów przywozi z Kołobrzegu butelkę tutejszej wody do swoich domów. Trzeba jednak pamiętać o umiarze w jej stosowaniu, gdyż stężona zawiera nawet 6% soli, co w przypadku nadużywania może negatywnie odbić się na układzie krążenia.

Jak widać jesienny wyjazd nad Bałtyk jest wspaniałym pomysłem na spędzenie kilku dni z dala od codziennych trosk oraz problemów. Dzisiaj z pewnością można stwierdzić, że opłaca się przyjechać nad Bałtyk we wrześniu i październiku. Z pewnością dlatego, że jesienią nasze nadmorskie tereny mają swój wyjątkowy urok, pozwalając na wielogodzinne spacery nad brzegiem morza i korzystanie z uzdrawiającego powietrza przepełnionego jodem, czyli mikroelementem zbawiennym dla pracy tarczycy. Warto także wspomnieć o tym, iż właśnie wtedy można wypocząć za najniższe pieniądze. A w końcu, który Polak nie lubi oszczędzać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *