Poznajemy Malbork i jego kościoły

Największą atrakcją Malborka niewątpliwie jest tutejszy zamek [tutaj: wikipedia/zamek]. Jest tu jednak wiele innych ciekawych miejsc, które jak najbardziej warto odwiedzić i zobaczyć.

Mamy na przykład kilka ciekawych kościołów. Jednym z nich jest kościół św. Józefa, który zlokalizowany jest w dzielnicy Malborka, jaką jest Kałdowo. Kościół ten jest obiektem neogotyckim, który powstał w latach 1930-1931. Jest więc on stosunkowo młody, jednak nawet on ucierpiał podczas II wojny światowej. Na szczęście udało się go odbudować w miarę krótkim czasie, bo już w drugiej połowie poprzedniego wieku. Atrakcją jest na pewno zabytkowy ołtarz pochodzący z roku 1727. Warto się tutaj udać, aby zobaczyć go na własne oczy.

Jeszcze jednym wartym uwagi kościołem jest ten pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Jest oto obiekt zabytkowy, pochodzący z XV i pierwszej połowy XVI wieku. Kościół nie przetrwał jednak w pierwotnym stanie do naszych czasów. Uległ on częściowemu zawaleniu w roku 1635. Pomimo tego, że nie możemy podziwiać wszystkich walorów świątyni pochodzącej z przełomu XV i XVI wieku, to i tak warto tutaj przyjechać. Tym bardziej, że takich miejsc jest co najmniej jeszcze kilka w Malborku.

Kolejnym kościołem znajdującym się w tym mieście jest kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy,  zbudowany w latach 1711-1712. Jest to jeden z ciekawszych obiektów w rejonie. Głównie za sprawą swojej niecodziennej bryły. Jeśli mamy taką możliwość, to warto zwiedzić każdy z wymienionych kościołów, ponieważ są to naprawdę ciekawe i atrakcyjne obiekty.

W Malborku mamy również sporo ofert noclegowych [tutaj: meteor / Malbork]. Baza tej miejscowości jest naprawdę bardzo obszerna. Malbork to nie tylko hotele, ale także pensjonaty, prywatne kwatery, a także niewielkie motele, w których możemy się zatrzymać. Ceny, z jakimi możemy się w Malborku spotkać są naprawdę zróżnicowane. Każdy powinien znaleźć tutaj ofertę odpowiednią do swoich możliwości finansowych. Warto się tutaj znaleźć, ponieważ jest to jedno z tych polskich miast, które po prostu trzeba zobaczyć. Jeśli planujemy urlop, to Malbork jak najbardziej powinniśmy wziąć pod uwagę. Jest tu masa atrakcji turystycznych, które zachwycą chyba każdego turystę. Na pewno nikt nie będzie żałować tego przyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *