Na wakacyjny urlop do Niechorza

Niechorze jest nadmorskim kurortem leżącym w województwie zachodniopomorskim w pobliżu Rewala. Co roku miejscowe plaże oblegane są przez turystów z różnych miejsc w Polsce, czemu trudno się dziwić biorąc pod uwagę ilość atrakcji czekających na wczasowiczów.

Niechorze jest bowiem idealnym miejscem na wypoczynek zarówno dla osób lubiących zwiedzanie, jak również dla tych wolących opalanie się czy aktywność fizyczną. Dużym atutem tego miejsca jest plaża. Jest ona nie tylko szeroka i piaszczysta, przez co można na niej spędzać czas nie tylko na opalaniu się, ale również na grze w piłkę plażową, czy korzystaniu z innych, dostępnych tam atrakcji.

W Niechorzu wytyczone jest kąpielisko, które w okresie wakacyjnym jest strzeżone przez doświadczonych ratowników. Na plaży znajdują się wodne zjeżdżalnie, ale także uwielbiane przez dzieci dmuchańce, po których można skakać. Nie brakuje także atrakcji dla amatorów szybkiej jazdy – istnieje bowiem możliwość wybrania się na przejażdżkę skuterem wodnym lub motorówką.

Po wielu atrakcjach na plaży warto wybrać się na spacer po Niechorzu. To miejscowość niezwykle urokliwa, zatem samo poznawanie jej licznych ścieżek będzie dużą przyjemnością, jednak można skorzystać z okazji i wybrać się na latarnię morską, którą uznaje się za najładniejszy obiekt tego typu na polskim wybrzeżu. Latarnia (latarnia Niechorze – wikipedia.pl) została wybudowana w 1866 roku i ma 45 m wysokości. Turyści, którzy się na nią wybierają mają możliwość zobaczenia z tarasu widokowego panoramę Niechorza, miejscowych plaż, morza, ale także Rewalu. W okresie wakacyjnym w pobliżu latarni są niekiedy organizowane zabawy. Osoby, którym latarnia wyjątkowo się spodoba powinny odwiedzić miejscowy Park Miniatur Latarni Morskich, w którym można zobaczyć mniejsze wersje wszystkich latarni polskiego wybrzeża. Oglądanie będzie okraszone komentarzem przewodnika, który opowiada historię każdej z tych jakże ważnych wież.

Niechorze jest kurortem pełnym obiektów noclegowych na każdą kieszeń. Turyści mogą zarezerwować pokój w ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie, prywatnej kwaterze, ale także zdecydować się na nocowanie w tańszym miejscu, na przykład na polu namiotowym (Niechorze noclegi – meteor-turystyka.pl). Jak widać baza noclegowa tego miejsca jest duża i bardzo zróżnicowana. Ceny noclegów zaczynają się od około 25 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *