Miejsca, które trzeba zobaczyć w Sorkwitach

Sorkwity są piękną wsią, szczególnie bogatą w atrakcje turystyczne. Znajdują się w północno-wschodniej Polsce, w powiecie mrągowskim. Sorkwity są miejscem, które z pewnością powinni zwiedzić miłośnicy przyrody oraz osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Warto wybrać się tu na weekendowy wyjazd lub rodzinne wakacje. Przede wszystkim można zarezerwować tu atrakcyjne noclegi. Sorkwity są niewielką wsią, dlatego panuje tu cisza i spokój, co pozwoli na zrelaksowanie się. Ze względu na rozwijającą się turystykę w Sorkwitach znajduje się baza noclegowa oferująca szeroki zakres cen. Znajduje się tu sporo interesujących miejsc, które warto zwiedzić. Zobaczenie wszystkiego w ciągu jednego dnia jest niemal niemożliwe, dlatego dobrze jest zaplanować dłuższy wyjazd.

Sorkwity są malowniczą miejscowością. Widoki potrafią zachwycić niejednego turystę. Wybierając się do tej miejscowości warto zobaczyć stary most kolejowy. Pochodzi on z końca XIX wieku. Znajduje się nad strugą, która łączy dwa jeziora. Oprócz słynnego mostu kolejowego można zwiedzić również bajkowy zamek. Obecnie pełni on funkcję hotelu. Niesamowity jest również kościół w Sorkwitach. W Jego otoczeniu umieszczony jest pomnik Johannesa Goercke, który był lekarzem i leczył żołnierzy. Sorkwity są niewielką wioską, lecz pełną atrakcyjnych miejsc. Znajdują się tu wspaniałe krajobrazy, a tereny zamieszkują dzikie ptaki i zwierzęta.

Będąc w miejscowości Sorkwity koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowy park. Znajduje się on koło neogotyckiego pałacu. Obecnie ma dużo mniejszą powierzchnię. Kiedyś obejmował tereny znajdujące się w pobliżu jezior. Do dziś można w nim zobaczyć stare drzewa. Znajduje się tu między innymi miłorząb japoński. Widoczne jest również otwarcie na jezioro, które zaplanował architekt.

W pobliżu wsi Sorkwity, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego znajdują się liczne parki krajobrazowe. Jednym z nich jest Mazurski Park Krajobrazowy. Rejony parku obejmują przede wszystkim zbiorniki wodne, doliny rzek, a także bagienne i torfowiskowe tereny. Można zobaczyć także aleje i zadrzewienia związane z dawnym osadnictwem. Puszcza Piska stanowi największą część obszarów leśnych. Charakterystyczne na tych terenach są grądy. Występują w nich głównie dęby szypułkowe, lipy drobnolistne oraz graby pospolite. W parku można spotkać różne zwierzęta, jak np. wilki, łosie i wydry. Zamieszkuje tu również dzikie ptactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *