Łagów – Perła Ziemi Lubuskiej

Łagów to piękna miejscowość typowo turystyczna i pełna zabytków. Położona jest nad dwoma jeziorami – Łagowskim i jeziorem Ciecz. Nie bez powodu nazywana jest perłą ziemi lubuskiej, gdyż otaczają ją piękne lasy bukowe oraz posiada wiele cech uzdrowiskowych.

Do Łagowa przyciąga turystów nie tylko przyroda, są tu również liczne zabytki, które są wręcz punktem charakterystycznym tego miejsca. Dwa jeziora, które znajdują się na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego są chętnie odwiedzane przez turystów. Znajdują się tam strzeżone plaże, dzięki czemu można się w jeziorze wykąpać. Miejsce to oferuje mnóstwo sposobów spędzenia czasu wolnego, można tu uprawiać praktycznie wszystkie sporty i rozrywki wodne.

Baza gastronomiczna jak i noclegowa jest znakomicie rozwinięta, ze znalezieniem noclegu w Łagowie nie powinno być problemu. Znajdziemy tu zarówno tańsze domki wypoczynkowe, jak i droższe, luksusowe hotele w okolicy. W Łagowie działają także liczne kawiarnie i restauracje, dlatego spędzenie tam czasu może być prawdziwą przyjemnością.

Jednak Łagów nie tylko z wyżej wymienionych atrakcji jest rozpoznawalny. To miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne, popularne w całej Polsce, na które zjeżdżają bardzo chętnie turyści. Mają miejsce tutaj Lubuskie Lato Filmowe oraz Plenery Malarskie. Co ciekawe są to naprawdę wydarzenia na wysokim poziomie, na które przybywają największe gwiazdy w swoich dziedzinach – muzycy, malarze, reżyserzy i aktorzy.

Prawdziwą perłą Łagowa jest niewątpliwie Zamek Joannitów, który pochodzi z XIV wieku. Znajduje się tam piękna wieża widokowa, z której rozpościerają się krajobrazy na okolicę.

Podsumowując, Łagów nie bez powodu nazywają perłą ziemi lubuskiej. Liczne wydarzenia kulturalne, największe gwiazdy, wiele zabytków, dostęp do dwóch jezior – to wszystko gwarantuje nam mnóstwo zabawy i przygód. Lesiste tereny, infrastruktura i znakomicie przygotowana pod turystykę baza noclegowa zachęcają nas do odwiedzenia tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *