Kościół w miejscowości Rowy

W każdym mieście znajduje się kościół, w tych większych nawet kilka. W niektórych z nich oprócz nich możemy również zobaczyć katedry czy konkatedry. Nieliczne z nich mogą pochwalić się archikatedrami, a kilka miast na świecie posiada również bazyliki. Nie można też zapominać o klasztorach, plebaniach czy zabudowach dawnych zakonów. Są to miejsca, które są żywymi reliktami historii, a w ich wnętrzu znajdują się najpiękniejsze dzieła sztuki.

Zabudowa sakralna jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. To właśnie tam możemy podziwiać najpiękniejsze style obecne w poszczególnych epokach. Nigdzie indziej nie doświadczymy równie zniewalających widoków niż w miejscach, których czasem zdarza nam się unikać. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, ile skarbów znajduje się w kościele, który mijamy każdego dnia idąc do pracy. Będąc na wakacjach również powinniśmy zadbać o to, aby odwiedzić choć jedno takie miejsce. To co raz zobaczyliśmy, pozostaje z nami na długo, więc nie będzie można tego czasu nazwać zmarnowanym.

Na wybrzeżu miejscem, które powinniśmy odwiedzić jest bez dwóch zdań kościół w Rowach. Budowla ta powstała w XIX wieku, a datowana jest na rok 1849. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1844 i trwała niecałe pięć lat. Można powiedzieć, że budowlę tę możemy zaliczyć do najszybciej powstałych w latach, które w historii naszego kraju nie były zbyt szczęśliwe. Co ciekawe, budulcem wykorzystanym do budowy tego kościoła były ciosane kamienie, które sprowadzano z Kamiennej Wyspy znajdującej się na Jeziorze Gardno. Oczywiście jeśli wybieramy się w te strony, powinniśmy zadbać o pokój w jakimś pensjonacie. Na szczęście malownicze Rowy posiadają rozbudowaną bazę noclegową. Warto odwiedzić kościół w Rowach, aby poznać fragment polskiej historii.

One thought on “Kościół w miejscowości Rowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *