Dom Rybaka we Władysławowie.

Władysławo to jedno z piękniejszych miejsc nad polskim morzem. W trakcie pobytu w tym nadmorskim kurorcie warto odwiedzić Wieżę Widokową znajdującą się w Domu Rybaka. Jest to jedna z ważniejszych atrakcji miasteczka, powstała w latach pięćdziesiątych XX wieku i do dnia dzisiejszego cieszy turystów odwiedzających Władysławo. Ta wspaniała budowla w stylu socrealizmu jest idealnym punktem widokowym na Zatokę Pucką, Półwysep Helski oraz na nadmorskie klify. Dom Rybaka został zbudowany jako okoliczny Hotel dla Rybaków, dopiero w późniejszych czasach został odremontowany wpisany na listę najatrakcyjniejszych miejsc we Władysławowie. Historia Domu Rybaka sięga lat 1953, kiedy to zaczęto budować ówczesny hotel rybacki.

W Domu Rybaka w okresie letnich wakacji można zobaczyć organizowane wystawy rękodzieła Kaszubskiego. Dla turystów otwarto także dwa tarasy widokowe, jeden na wysokości 45 metrów, a drugi na wysokości 63 metrów. Skąd można podziwiać całą panoramę miasta. W wieży znajduje się także Muzeum Motyli, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć ponad 3000 eksponatów motyli i owadów z całego świata. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, które na Was czekają, każde piętro Domu Rybaka, ukazuje wspaniałe atrakcje miasta. Kaszubskie pamiątki z regionu takie jak: ceramika kaszubska, lokalne dukaty, kartki pocztowe i stemple okolicznościowe są wspaniałą ofertą dla kolekcjonerów.

Wybierając się do Władysławowa polecam wcześniejszą rezerwacje noclegów, najlepszą propozycją jest baza noclegów z Meteora. Kurort we Władysławowie z Domem Rybaka to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc nad polskim wybrzeżem, warto zabrać całą rodzinę na niezapomniane wakacje. W teraźniejszych czasach Dom Rybaka pełni ważne funkcje w życiu miasta, jest to nie tylko atrakcja, ale także siedziba Urzędu Miasta. Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku.

9 thoughts on “Dom Rybaka we Władysławowie.

  1. Sierpień to miesiąc wakacyjnych wojaży we Władysławowie, może się spotkamy, bo ja też na początku sierpnia nad nasze polskie może się wybieram. Dom Rybaka widziałem, ale mogę go odwiedzać każdego roku, jedna z piękniejszych atrakcji nad morzem.

  2. Jedno z piękniejszych miejsc w mieście, lubię zwiedzać dawne porty rybackie nad morzem. Polecam tą okolicę w szczególności na letni odpoczynek 😉

  3. Dom Rybaka jest piękną atrakcją we Władysławowie. Jadę w tym roku na wakacje do Władka, może pogoda mi dopisze :-)

  4. Uwielbiam Władysławowo! nie dość, że czyste plaże, strzeżone kąpieliska, to jeszcze takie perełki… no i jeśli pada jest co robić 😉

  5. Kolejna perełka Władysławowa! Co tu przyjeżdżam zaskakuje mnie coś nowego. Oby więcej takich miejsc w Polsce!

  6. Za dużo ludzi we Władku, polecam Puck i ciepłą wodę w zatoce!

Comments are closed.