Dobra zabawa w Dziwnówku

W województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim {zobacz: wikipedia}, w gminie Dziwnów położona jest szesnastowieczna wieś – Dziwnówek. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości nadmorskich. Pierwsze zapisy o niej pochodzą już z 1503 roku. Początkowo była to maleńka wieś rybacka, w której stało kilka chat. Jednak z czasem zaczęto zauważać zalety tego miejsca i w XIX wieku zaczęto je traktować jako uzdrowisko. Stworzono więc na terenie wsi lecznice, w których zajmowano się leczeniem chorób płuc u dzieci, a także chorób narządów ruchu.

Dziwnówek ma oczywiście kilka zabytków, są to pozostałości szesnastowiecznych chat rybackich. Wieś  jest chętnie odwiedzana, także z tego powodu, że noclegi w Dziwnówku {zobacz: meteor} są stosunkowo tańsze od noclegów w nadmorskich miastach. Tym co przyciąga turystów do Dziwnówka to dobrze rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna, przepiękna piaszczysta plaża o długości czterystu metrów, a także szlaki turystyczne, które przebiegają przez tą wieś. Chodzi głównie o międzynarodowy szlak rowerowy, który biegnie wzdłuż morza Bałtyckiego. Są to niewątpliwie atrakcje, które przyciągają do Dziwnówka turystów.

Podobnie jak Zalew Kamieński, na którym działa szkółka windsurfingu z oferty, której można skorzystać. Oprócz tego można tam łowić ryby takie jak płocie, okonie, szczupaki. W Dziwnówku kiedy trwa sezon to działa też wesołe miasteczko, które oferuje atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla tych dużo starszych śmiałków. Mają do dyspozycji głownie karuzele, zjeżdżalnie, elektryczne samochodziki, twister, kolejka, bujający się statek, byk do ujeżdżania. Natomiast dla dorosłych wesołe miasteczko oferuje kolejkę górską i straszną zjeżdżalnie. Na terenie wsi działa też Szkoła Windsurfingu, która zaprasza chętnych do nauki surfowania w każdym wieku. Czy to mały, czy trochę większych z pewnością ma szanse na nauczenie się surfowania, ponieważ  płycizna ciągnie się czterysta metrów w głąb morza. Dziwnówek to doskonałe miejsce na spędzenie spokojnych, rodzinnych wakacji, o których z pewnością żaden członek rodziny nie zapomni. Często jest też tak, że kto raz poznał uroki tej małej wsi to chętnie tam wraca.

One thought on “Dobra zabawa w Dziwnówku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *