Bogata oferta wypoczynku w Zaniemyślu

30 kilometrów od Poznania, 20 od Środy Wielkopolskiej położony jest Zaniemyśl. Niewielka miejscowość odwiedzana jest chętnie przez mieszkańców okolicznych miast. Nie trzeba jechać wielu długich godzin, by znaleźć prawdziwy raj na ziemi. Wspaniałe krajobrazy, bujna przyroda tworzą doskonałe warunki do wyciszenia i zregenerowania sił. Ostatnio takimi zielonymi widokami cieszyliśmy się, podziwiając sosnowe lasy w Rusinowie [więcej ➦blog], więc teraz pora na kolejne piękne krajobrazy.

Najsłynniejszą imprezą odbywającą się w miejscowości Zaniemyśl są Bitwy Morskie [informacje ➦Facebook] organizowane już od kilkudziesięciu lat. Zaniemyska impreza odbywa się nad jeziorem Raczyńskim na cześć dawnego właściciela osady – hrabiego Edwarda Raczyńskiego, który popełnił na wyspie samobójstwo wystrzałem z armaty. Rokrocznie w trakcie trwania festynu można podziwiać największe gwiazdy polskiej estrady. Odbywają się również zawody wędkarskie, rozgrywane są też zawody sportowe. Kulminacyjną część imprezy stanowi bitwa żeglarska o herb gminy Zaniemyśla.

O noclegi w Zaniemyślu nie musicie się martwić. Choć Zaniemyśl wydaje się niewielką osadą o charterze wiejskim, nie brak tu obiektów o wysokim standardzie wypoczynkowym [kliknij ➦Meteor]. Do wyboru mamy hotel, pensjonaty wille oraz ośrodki wczasowe. Baza noclegowa to także liczne gospodarstwa agroturystyczne z całą mocą atrakcji. Wypoczynek w Zaniemyślu to dobry pomysł na to, by z urokami życia wiejskiego zapoznać swoje dzieci. Interesująco przedstawia się zwłaszcza wypoczynek w ośrodkach wczasowych ulokowanych bezpośrednio nad brzegiem jeziora Raczyńskiego. Miejsce idealne do letnich kąpieli, jak również wędkowania czy żeglowania. Gmina słynie w całym regionie z pięknych krajobrazów oraz wspaniałej przyrody z bardzo starym drzewostanem. Można go podziwiać chociażby na wyspie Edwarda. W Zaniemyślu nie trzeba martwić się o posiłek. Z urokami wiejskich, regionalnych przysmaków najlepiej zapoznać się w miejscowych gospodarstwach agroturystycznych.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Zwiedzanie okolicy oraz podziwianie przepięknych krajobrazów z rowerowego siodła jest jak najlepszym pomysłem. Godna polecenia jest zwłaszcza trasa wiodąca wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Raczyńskiego oraz jeziora Małego i jeziora Łękno. Trasa tworzy pętle wokół wielu malowniczych miejscowości gminy Zaniemyśl. Trasa liczy ponad 30 km. Zaprawieni cykliści z pewnością bardziej będą preferować trasę wiodącą ze wsi do Środy Wielkopolskiej. Wynosi ona aż 50 km. Wysiłek z pewnością się opłaci. Po drodze będziemy mijać wiele wspaniałych krajobrazów.

5 thoughts on “Bogata oferta wypoczynku w Zaniemyślu

  1. Miłe wspomnienia mam z pobytu nad Jeziorem Raczyńskim. Byłem tam z paczką znajomych jeszcze za czasów studenckich. Aż się łezka w oku kręci…

  2. @Żukowski – w tym wpisie o Zaniemyślu masz link do stronki z noclegami – wpisz tam szukaną miejscowość i będziesz miał naprawdę sporo możliwości :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *